1x
Oslo izle 2021
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 603 Görüntülenme

Oslo izle 2021

Oslo izleme Oslo Türkçe dublaj Full HD izleme 2021 yapımı, dram ve gerilim türündeki yabancı film Oslo, imdb'den yüksek bir puan almıştır...

Film, Bazı sonlar kaçınılmaz mı? Joachim Trier’in Oslo, 31 Ağustos filmi bize en başta bu soruyu sorup sonra da Anders’in 24 saatini anlatıyor. Anders uyuşturucu ve alkol bağımlılığından kurtulmak için bir rehabilitasyon merkezinde tedavi gören 30’lu yaşlarda bir genç. İş görüşmesi için merkezden ayrılır ve yakında geri döneceği şehirde bulur kendisini. Sırayla eski günlerini beraber geçirdiği arkadaşlarını ziyaret eder.

Filmde temel duygulardan biri noksanlık aslında. Anders tarafında yokluk; arkadaşlar ve şehir tarafında varlık üzerinden kişinin kendini sorgulamasını izliyoruz. Filmde bağımlılık konusu işleniyor fakat bir yandan da durumu iyi yada kötü diye adlandırıp bakmaması açısından yeterli bir felsefi doygunluk veriyor izleyene. Merak ettiren ve karakterle empati kurmayı sağlayan bir akışı var.

Diyalog ve aksiyon arasındaki ölçü oldukça dengeli. Hatta özellikle Anders karakteri beden dilini öyle güzel kullanıyor ki, konuşmadığı sahnelerde bile güçlü bir anlatım var. Anders’ın sıkışıklığı dozunda anlatılmış. Bu konu üzerinden kalıplaşmış toplumsal kurallar irdeleniyor ve bu kurallara uyamayan bireyin dışarıda kalışı işleniyor. Kısaca Oslo, 31 Ağustos birey-toplum ilişkisine irdeleyen bir bakış niteliğinde. Süregiden bu ilişkide umut ve vazgeçme arasında gidip gelen bir film izliyoruz.

720p-izle iyi seyirler diler.
1xbet seha

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Oslo

  Senaryo:

  J.T. Rogers

  Yapım Şirketi:

  DreamWorks Pictures, Marc Platt Productions

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?