1x
Voyagers (Gezginler) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.4 IMDB Puanı 374 Görüntülenme

Voyagers (Gezginler) izle

Voyagers - Gezginler 2021 filmi 1080p türkçe dublaj ve altyazılı tek parça 4K Full HD izle 720p-izle indir ve seyret film konusu: 2063 yılında bir araya gelen bilim adamları iklim değişikliği nedeniyle yaşanan sıkıntıların başında yer alan temiz içme suyuna ve doğal yiyeceklere ulaşımın zor olması nedeniyle insan yaşamı tehlike altındadır.

Gökbilimciler ve diğer bilim adamları insan ırkının soyunun tükenmemesi için yaptığı çalışmalarda dünya ile aynı şartlarda olan bir gezegen keşfederler ve bir grup insanı Humanitas isimli uzay gemisi ile bu gezegene doğru yolculuğa çıkarırlar. Amaçları ise kendilerinden sonra gelecek olan nesillerin hayatını kurtarmak için bu gezegende kolonileşmektir. Ayrıca gemide bulunan insanlar çocuk doğurarak bu çocukları yetiştirmek için 86 yıl sürecek yolculuklarında dünyanın en zeki insanları seçilmiştir. Bu zeki insanlar ise dünyadaki diğer insanlardan izole bir şekilde bozulmamaları için yapar olarak genomlar sayesinde hayatta olan 30 farklı çocuk olarak yetiştirilmiştir.

Voyagers türkçe dublaj izle Bu çocukların eğitimleri ve büyüme süreçleri ise Richard Alling isimli bilim adamı tarafından yapılmıştır. Richard ise kendi büyüttüğü bu çocukları uzay yolculuğunun tehlikelerinden korumak ve onlara akıl vermek için onlarla birlikte bu yolculuğa katılır. Çocukların artık ergenlik çağına geldiğinde Richard’ın belirlediği görevleri vardır. Bu görevlerin çoğu genellikle robotik olsa da genel olarak yaşamlarını devam ettirebilmeleri için genel yapılan işlerdir. Geminin botanikçisi Rebbs ise yemeklerden sonra su yerine içtikleri mavi içeceğin kimyasal bir madde içerdiğini keşfeder ve daha sonra bunun ne olduğunu öğrenmek için merkezi bilgisayara sızar. Bu araştırmasından sonra mavi içecekteki kimyasal maddenin kişilikleri ile ilgili bazı duyguları bastırmaya yaradığını öğrenir. Daha sonra durumu yakın arkadaşı Zachary’ye anlatır ve ikisi birlikte bu içeceği içmeyi bırakırlar.

Voyagers türkçe altyazılı izle Chris bir gün Richard’a gemide daha önce girmediği bir oda bulduğunu ve bu oda da ne olduğunu öğrenmek istediğini söyler. Richard ise konuyu geçiştirerek gizli belgeler ve bilgiler olduğunu söyler. Ancak bu durumlar Richard’a olan güveni azaltmaktadır. Richard daha sonra Dünyadaki yetkililerle iletişime geçerek çocuklara tüm gerçekleri anlatmak istediğini bildirir. Richard ile dünya arasındaki iletişim ve mesajlaşmalar ise 2 ay sürmektedir. Diğer tarafta ise Zachary mavi suyu bıraktığı için artık duygularını bastıran bir şey olmaz ve Sela isimli doktora karşı bir şeyler hissetmeye başlar ve ona fiziksel olarak tacizde bulununca Sela tarafından azarlanır ve engellenir.

Bu olaydan bir süre sonra Richard, gemi dışında bir bakım yaptığı sırada ölü bulunur ve vücudunda çok sayıda kesikler ve yanık izleri vardır. Bu ölümden önce de geminin bir kısmında gizemli ve ürkütücü sesler gelmeye devam eder. Ancak bu sesler geldiğinde onları sakinleştiren Richard’ın ölümü sonrası gençler sesin kaynağını merak eder. Gençler bu seslerin uzaylı bir yaratığın gemiye sızdığını ve Richard’ı öldürdüğünü düşünür ancak bir süre sonra Richard’ın odasında çıkan yangın ise bazı kayıtları silmiştir. Aradan birkaç gün geçmesinden sonra yapılan oylamada Chris yeni lider olarak seçilir.

Chris yeni lider olmasından sonra Richard’ın ölümüyle ilgili bir soruşturma başlatır ancak bir süre sonra Sela ve Chris’in yakınlaşması Zach’i kıskançlık krizine sokar ve olaylar bir anda karışır. Zach bu durumdan sonra diğer çocukları bir araya toplayarak mavi su hakkında bildiği gerçekleri açıklar ancak bir süre sonra ilacı bırakması nedeniyle gemide kargaşa çıkar ve gençler görevlerini yapmayı bırakırlar. oyuncu kadrosu: Colin Farrell, Tye Sheridan, Lily-Rose Depp gibi isimler filmin içerisinde yer almaktadır. Film fragmanı, imdb, ekşi, MUBI, beyazperde, trailer, cast gibi aramalarınızı sitemizden bulabilirsiniz.
1xbet

1xbet
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Voyagers

  Senaryo:

  Neil Burger

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?